Kontakt

North Macedonia

24/7
Teknologji

Rivali i WhatsApp arrin në 400 milionë përdorues

Aplikacioni i komunikimit Telegram arriti në 400 milionë përdorues aktivë në muaj bëri të ditur kompania, një rritje me 100 milionë që prej Tetorit të

Teknologji

Autostrada bosh, shoferi me Ferrari ia shkelë 372 në orë

Një vozitës e ka shfrytëzuar rastin që të bëjë një vozitje jo të zakontë. Ai me makinën e tij superluksoze ka zhvilluar një shpejtësi marramendëse

Teknologji

Astronomët konfirmojnë shpërthimin më të madh ndonjëherë të një supernove

Shpërthimi më i madh ndonjëherë i një ylli të ri (supernova) u regjistrua para pak kohësh dhe ai ishte 10 herë më i fuqishëm se

Teknologji

Një gjerman përdor teknologjinë e printimit 3D për maska mbrojtëse

Ka disa javë që pandemia e Coronës ka ndryshuar jetën e përditshme të njerëzve në Gjermani. Disa janë bërë shumë kreativë, si Dirk Thelen, që

Teknologji

Interneti i ngadaltë iu “nxiu” jetën? Zgjidhja është kaq e thjeshtë

Shumë njerëz janë ngujuar në shtëpi këto ditë dhe janë fiksuar te pajisjet e tyre, që lidhen me internetin. Mirëpo kjo periudhë ngarkese mund të sjellë edhe

Teknologji

Koronavirusi, Facebook merr disa vendime të rëndësishme

Facebook-u i është shtuar listës së kompanive të mëdha teknologjike që kanë marrë disa vendime të rëndësishme pas situatës së krijuar nga koronavirusi. Në një

Teknologji

Ja sesi të shtoni profilin e Instagram në biografinë tuaj në Facebook

Shtimi i një lidhjeje të Instagram në biografinë tuaj në Facebook mund tu fitojë disa shikime më të shumë të fotove dhe potencialisht tu hapë

Teknologji

Shpërthejnë teoritë konspirative, Bill Gates fshihet pas krijimit të koronavirusit

Një prej teorive thotë se Gates e kishte ditur më përpara për ardhjen e koronavirusit dhe një vaksinë kishte nisur të zhvillohej përpara se të

Teknologji

Gjiganti i teknologjisë, Google u jep punonjësve të saj 14 javë pushim për shkak të COVID-19

Kompania e Google do tu japë punonjësve të saj edhe 8 javë të tjera pushim me të drejtë page për shkak të përhapjes së pandemisë

Teknologji

Facebook ka shtuar një reagim të ri “kujdesi”

Emoji i ri ka për qëllim t’u lejojë njerëzve të tregojnë vlerësim për njerëzit që shohin në burimin e tyre të lajmeve. Një azhurnim i