Kontakt

North Macedonia

24/7
Sport

Enes Qaili, një krah i fortë i Bajramit te FC Shkupi

FC Shkupi vite me radhë ka qenë dhe mbetet një nga skuadrat që shumë e qujnë “Ajaxi” i ballkanit, duke radhitur një numër të madh

Sport

Shembulli i këmbënguljes dhe besimit: E mposhti kancerin dhe nënshkroi kontratë me Man Utd

20 vjeçari ishte diagnostikua me kancer, ku duhej edhe të trajtohej. Sidoqoftë, sëmundja nuk mund t’ia ndalte ëndrrën për t’u bërë një futbollist profesionist. Në

Sport

Mike Tyson, ende i fortë, ende i shpejtë

Legjenda e boksit, Mike Tyson, ka dëshmuar edhe një herë se, pavarësisht moshës, ai nuk i ka humbur aftësitë dhe instinktet, ndërkohë që po përgatitet

Sport

Diego Armando Maradona: Mezi pres të fillojë sërisht punën

Diego Armando Maradona, ka deklaruar një ditë më parë se “mezi pret që të fillojë sërisht punën si drejtues i Gimnasia dhe Esgrima La plata”

Sport

Manchester United dhe Juventus në garë për yllin e La Ligas

Manchester United dhe Juventus dëshirojnë transferimin e sulmuesit të Valencias, raporton The Athletic. 20-vjeçari ka kontratë me Valencian deri në vitin 2021 dhe ende nuk

Sport

Joshua: Izolimi nuk është ndonjë e re për mua

Kampioni i 3 versioneve ne kategorine e rende, Anthony Joshua, ka publikuar nje foto te aktualitetit ne kete periudhe izolimi ne te gjithe boten por

Sport

Brenda aeroplanit privat të Mayweatherit, ku ai luan poker me para të thata

Floyd Mayweather është duke injoruar izolimin gjatë koronavirusit në mënyrë që të luajë poker në aeroplanin e tij privat. Legjenda e boksit njihet për jetë

Sport

Barcelona sërisht te Interi në “shoping”

Barcelona prej kohësh është e interesuar për sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez, i cili pëlqehet shumë nga klubi katalanas. Spanjollët e duan në ekipin e

Sport

Bundesliga: Kush është Rashica, lojtari që po i bën konkurrencë Messit e Mbappes?

Faqja zyrtare e Bundesligës e ka publikuar një artikull për Milot Rashicën e Kombëtares së Kosovës dhe Werder Bremenit, duke e krahasuar atë me Lionel

Sport

Barcelona planifikon t’i ofrojë tre lojtarë për Neymarin

Barcelona po konsideron një marrëveshje ambicioze duke ofruar tre lojtarë në mënyrë që ta rikthejë ish-yllin e tyre, Neymar, në klub këtë verë. Blaugranët janë