Kontakt

North Macedonia

24/7
ShowBizz

Rabiti nuk ndalet, vjen me mega projektin e ri

Reperi fantastik Rabit Hysenaj i cili jeton dhe vepron në Zvicër është ndër reperët më të mirë shqiptarë dhe i vetmi i cili ka arritur

ShowBizz

Gjeke nuk ndalet, publikon ‘Latina’

Artisti me i ri në skenën shqiptare është këngëtari Gjeke i cili sapo ka nxjerrë projektin më të ri “Latina” projekt ky i cili është

ShowBizz

David Dreshaj i gatshëm të pushtojë botën e muzikës

Kënga është punuar nga disa hitbërës të muzikës, ku ka bashkëpunuar me Darko Dimitrov për muziken, kurse për tekst në versionin shqip me Lindon Berisha,

ShowBizz

7 vite pa e pa Kosovën…reperi shqiptarë thotë “Haram”

Gubi Gang është reperi shqiptarë që po merr vëmendjen e madhe nga publiku shqiptarë. Reperi që jeton në shtetin e Austrisë është kthyer në muzikë

ShowBizz

Hiti i ri i Kley i titulluar ‘Rakata’ pëlqehet nga publiku

Një këngë dhe klip me përmasa jashtëzakonisht ndërkombëtare është finalizuar nga këngëtari Kley, një projekt që tashmë ju bën konkurencë edhe hiteve botërore është shkruar

ShowBizz

Çfarë thonë yjet për mega brendin

Duke hulumtuar për histori shqiptarësh të sukseshëm në SHBA, gjejmë brendin “Namani” dhe kompaninë “Namani Beauty”, gjegjësisht makeup artisten e famshme në Amrikë, Shqipe Namani,

ShowBizz

Elegancë, stil e shumë klas në projektin e fundit të Argjend Hetës

Argjendi që në momentin e publikimit të tij ka marrë komente të shumta mjaft pozitive mbi paraqitjen dhe këngën e tij, ai në klip shfaqet

ShowBizz

Ish “Miss Universe” Kështjella Pepshi bëhet yll i muzikës, sjell hitin

Kështjella Pepshi, vajza me bukuri të fisme, e cila u shpall “Miss Universe Kosova” dhe përfaqësoj bukurinë shqiptare në botë, tashmë është me dy këmbët

ShowBizz

Një hit si ‘Milano’ këndohet nga Meti

Një person me aftësi të larta ndërpersonale, energjik, shumë komunikues, ka një shpirt krijues, është një artist i lindur. Është marrur me muzikë që nga

ShowBizz

Vitamin Music Record Label shtëpia diskografike e hiteve (Video)

Vitamin Music Record Label).Një shtëpi muzikore që filloj të hedhe themelet në vitin 2018.Nga dy persona me origjina te ndryshme,njeri nga Casablanca,Morocco dhe tjetri shqiptar