Kontakt

North Macedonia

24/7
Lifestyle

Koronavirusi mund të transmetohet edhe nëpërmjet gazrave?!

Testet e kryera në një studim kinez kanë treguar se virusi ishte më i pranishëm tek jashtëqitjet e më shumë se gjysmës së pacientëve të

Lifestyle

Afrika në karantinë, luanët qëndrojnë në rrugë

Kafshët në mbarë botën duket se po përshtaten mirë me jetën pa njerëz gjatë shpërthimit të koronavirusit. Edhe luanët janë duke shijuar paqen dhe qetësinë,

Lifestyle

Historia e Jusufit alejhisselam kaloi nëpër disa etapa

Historia e Jusufit alejhisselam kaloi nëpër disa etapa që kanë nevojë për meditim. Jusufin alejhisselam e deshi shumë babai i tij. A është kjo gjë

Lifestyle

Yndyrat fare nuk janë të këqija për shëndetin dhe peshën trupore: Nëse i përdorni kështu!

Me gjithë mitet e përhapura, yndyra nuk është shkaktari kryesor i obezitetit, theksojnë shkencëtarët, ndërsa për depozitimin e yndyrës kryesisht janë të ngarkuara karbohidratet siç

Lifestyle

Mëngjesi në tavë për 5 minuta

Keni provuar ndonjëherë një recetë të tillë për mëngjes? INGREDIENTËT 2 feta proshutë e tymosur 2 patate të ziera 5 vezë të mëdha ½ gotë

Lifestyle

Plaku nga Gjilani del për t’u furnizuar me ushqim, ia mësyen motelit më të afërt

Një orë e gjysmë liri e lëvizjes, duket se nuk po mjafton për qytetarët e vendit. Kjo kohë po del të jetë mjaft e shkurtët

Lifestyle

Motelet me ofertë të re: 1 orë e 30 minuta – 5 euro

Qeveria e Kosovës ditë më parë ka marrë masa përmes të cilave kufizohet liria e lëvizjes për qytetarët. Sipas rregullave të reja, secili qytetar mund

Lifestyle

Vjosa Osmani sulmon Driton Selmanajn: M’a ke hangër picën n’zyrën e grupit parlamentar

Duket se Vjosa Osmani nuk e ka ndërmend të rehatohet me bashkëpartiakët e saj. Pas një përplasje virtuale me Agim Veliun, sot asaj i ka

Lifestyle

Ja si duket Prishtina sot, si e vdekur (Foto)

Ja si duket Prishtina sot, si e vdekur (Foto)

Lifestyle

Kërkohet ndihmë financiare për shërimin e 10-vjeçares nga Mitrovica

Familjarët e 10-vjeçares kanë kërkuar ndihmë financiare nga qytetarët për shërimin e vajzës së tyre. 10-vjeçarja kishte pasur një ndërhyrje kirurgjikale në zemër para disa