Kontakt

North Macedonia

24/7
Lifestyle

LAJMI I FUNDIT/Një asteroid gjigant po kalon pranë tokës

Një asteroid me një gjerësi prej më shumë se dy kilometra do të kalojë pranë tokës këtë të mërkurë. Shkencëtarët në agjencinë amerikane të hapësirës,

Lifestyle

Bima e Pelinit si Kurë kundër Qelizave Tumoriale

Çaji i Pelinit është një kurë tradicionale bimore që përmirëson sistemin imunitar dhe qetëson mendjen. Foto: Flickr Bima e Pelinit e njohur edhe si bima

Lifestyle

Zana Avdiu: Elvis Naçi e interpreton fenë sikur është veç për burra

Elvis Naci po ligjeron rreth ramazanit dhe devotshmerise.., e nder te tjera tha “Zoti jashte Ramazanit nuk e ka ndalu ushqimin, pijen dhe te iu

Lifestyle

Ndërron jetë mbreti i filmave të animuar, regjisori i ”Tom and Jerry”

Regjisori i animacionit më të kërkuar “Tom and Jerry”, Gene Deitch, ka ndërruar jetë në moshën 95 vjeçare. Ai nuk njihet vetëmpër suksesin e ”Tom

Lifestyle

Veshjet që nuk duhet të mungojnë në garderobën tuaj këtë verë

Dëshira për t’u ndjerë të çliruar në verë, në kuptimin e plotë të fjalës, është më e fortë se çdo vit tjetër. Me shpresën se

Lifestyle

A po kërkoni për një pozicion seksi të çuditshëm për të provuar me gjysmën tuaj tjetër?

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë të thjeshtë për të zvogëluar tensionin seksual, atëherë pse nuk e provoni këtë pozicion seksi në dhomën e gjumit?

Lifestyle

A u gjet ilaçi kundër Covid 19?

Doktori turk zyrtarisht me 23 prill  ta prezentojë  ilaçin kundër Covid 19? Prof. Dr. Ercument Ovali nga Turqia njoftoi se tashmë 1 muaj ka punuar me ekipin

Lifestyle

E Shtuna e madhe, dita mes vdekjes dhe ringjalljes

E Shtuna e Madhe e Pashkëve është dita e varrimit dhe e heshtjes, mes të Premtes dhe të ditës së Pashkëve, dita që i bashkon

Lifestyle

Receta e bukës së Pashkëve me vezë të ngjyrosura

Buka e Pashkës përgatitet mëngjesin e Pashkës në pothuajse çdo familje të krishtere dhe duke qenë se ka një shije as të ëmbël, as të

Lifestyle

Kovid-19 përkeqëson sëmundjet e zemrës

Ka mjaft pacientë që vuajnë nga sëmundje të zemrës dhe kardiologu Mehmet Emirhan Isik thotë se një sëmundje ngjitëse si koronavirusi i ri (COVID-19) mund