Kontakt

North Macedonia

24/7
Lifestyle

“Vjeshtë 2019”, pikturat e artistit të njohur Pashk Përvathi

Piktori i mirënjohur Pashk Përvadhi njihet si një nga mjeshtërit e peizazhit. Në videon më poshtë mund të ndiqni disa nga punimet e tij më

Lifestyle

Jetëshkrimi i suksesit të laborantit Armend Alidemajt në Zvicër…!

Armend Alidemaj ka lindur ne vitin 1975 ne fshatin Pozhar te Komunes se Deçanit. Shkollen fillore e ka kryer ne vendlindje, per shkak se i

Lifestyle

Lindin binjakët Corona dhe Covid

Mirësevini në këtë botë Corona dhe Covid. Këto janë emrat e dy binjakëve të lindur në qytetin Raipur të Indisë. Binjakët, një djalë dhe një

Lifestyle

Shqiptari me Covid-19 hidhet nga ballkoni në SHBA, Nika: Pashë videon dhe po më dridhet trupi

Këngëtari i mirënjohur Gëzim Nika, rrëfeu pasditen e sotme se një miku i tij ka humbur jetën duke u hedhur sipas tij nga ballkoni. Sipas

Lifestyle

32 vjeçarit nga Maqedonia, qethja i kushtoi 5 mijë euro

32 vjeçarit nga Shtipi një prerje flokësh në berber do t’i kushtoj 5 mijë euro. Kjo pasi që nuk respektoi vendimin për izolim shtëpiak që

Lifestyle

Jam e lodhur…

Unë Ju lejova si mysafir në kopshtin tim, të mblidhni frytet, t`u gëzoheni kafshëve, Ju pa mëshirë jeni duke i vrarë. Unë ju dhashë ujë