Kontakt

North Macedonia

24/7
Lifestyle

Përzgjedh kurbanin për këtë Kurban Bajram tek ‘Bio ferma Sharri’

Bio ferma Sharri, me traditë shumë vjeçare edhe këtë vit si vitet tjera organizon therrjen dhe pregaditjen e kurbaneve me rastin e Kurban Bajramit. Një

Lifestyle

RTV ‘Iliria’ me pronar Besim Mehmeti e Nasim Haradinaj, së shpejti televizion nacional

Një nga televizionet me shikueshmëri më të madhe në Ferizaj dhe gjithë Kosovën RTV ‘Iliria’ së shpejti pritet që të fillojë transmetimin nga qyteti i

Lifestyle

‘Sharr Reisen’ ju prezanton ofertën ekskluzive për pushime në të gjitha bregdetet (Detaje)

Një nga agjencionet turistike më serioze dhe më ekskluzive jo vetëm në qytetin e Tetovës por edhe më gjerë ‘Sharr Reisen’ për këtë verë ka

Lifestyle

“Boomshakalaka” mega projekti i ri muzikor nga Skizz (Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore kjo industi po sundon Europen. Një artist

Lifestyle

“Beauty Sisters” salloni shqiptar në Zvicër që u kthen femrave ëndrrat në realitet

Mila, Arta dhe Bekimja janë tri super motrat e fushës së estetikës me origjinë nga Maqedonia, të lindura e të rritura në Austri, por që

Lifestyle

Ju ka munguar? Nga nesër hapet strip-klub ‘Shqiponja’, atraksione të mëdha…

Një prej aktiviteteve më atraktive në jetën e natës sigurisht që është strip-klubi ‘Shqiponja’ që gjendet në Kosovë ose më saktësisht në magjistralen Prishtinë –

Lifestyle

Doli nga shtypi libri “Besimi Politik në Kosovë” i autores Dr. Ermira Babamusta

Ka dalë nga shtypi libri akademiko-shkencor në anglisht “Besimi Politik në Kosovë” (Political Trust in Kosovo) i autores Dr. Ermira Babamusta me shitje në Sh.B.A.,

Lifestyle

Të ndihmojmë Gadafin

Ky në mes është Gadaf Memedi, 22 vjeç, student i cili ka ngelur edhe pa të dy prindërit edhe pa kulm mbi kokë. Njëherit Gadafi

Lifestyle

Theu karantinën për të takuar të dashurën e martuar, dorëhiqet këshilltari i Johnsonit që do luftonte virusin

Profesori Neil Ferguson, këshillat e të cilit çuan në Boris Johnson të mbyllë Mbretërinë e Bashkuar, e ka lënë rolin e tij këshilltar të qeverisë

Lifestyle

Kur natyra dhuron gjithçka, ky është kali më i pashëm në botë

Natyra i jep një personi gjithçka të nevojshme për jetën e tij. Natyra është plot me gjëra madhështore nga vargjet malore të mrekullueshme, në pamje