Kontakt

North Macedonia

24/7
Lajme

Florin Besimi: BDI ka vizion dhe vendosmëri për të zbatuar platformën e avancuar ekonomike

Ne ekonominë nuk e kemi slogan fushate, ne ekonominë e kemi bazament për ofertën tonë për qytetarët, mirëqenien e tyre, vendet e reja të punës

Lajme

Dr. Florin Besimi: Nuk do të lejojmë që grupet e ndjeshme të margjinalizohen, çdo qytetar ka vlerë!

Kandidati i BDI-së, në zonën së 6-të zgjedhore, Dr. Fatmir Besimi, ka vizituar sot Qendrën e Autizmit, “Fluturo për jetën”, ku vuri theksin te vlerësimi

Lajme

Dr. Florin Besimi: Në 100 ditët e para, zbatohen objektivat thelbësor si barazia dhe mirëqenia

Kandidati për deputet i BDI-së në Zonës e 6-të, Dr. Florin Besimi, ka zbardhur pjesët nga Marrëveshja për Qeverinë e re, ku çështja parësore është

Lajme

Xhaferi: Kërçova si qytet model për bashkëjetesë do ta mbështet idenë për kryeministër shqiptar

Bartësi i listës së BDI-së në njësinë e pestë zgjedhore Talat Xhaferi sot ishte për vizitë në Kërçovë, i shoqëruar nga Avni Rustemi kryetar i

Lajme

Avziu jep lajmin e madh për fillimin e ndërtimit të shkollës në Reçicë të Vogël

Kryetari i këshillit vendor në Reçicë të vogël njëherit edhe Sekretar shtetërorë në Ministrinë e shoqërisë informative dhe administratë Adem Avziu sot ka dhënë lajmin

Lajme

Abdul-Selam Selami: Zotimet e Ali Ahmetit bëhen vepra në Pollog!

Drejtori i Agjencisë për Mbështetjen Financiare të Bujqësisë dhe Zhvillimin Rajonal, Abdul-Selam Selami, ka deklaruar se projektet e Ali Ahmetit për Pollogun, po japin fryte,

Lajme

Kandidatët për deputet të zonës VI-të vizituan zonën bujqësore në Tetovë

Sot realizuam takim me bujqit në një nga zonat bujqësore të komunës së Tetovës, ku shpalosëm disa nga prioritetet për zhvillimin e bujqësisë të parapara

Lajme

Besimi viziton bizneset në Tetovë dhe rrethinë: Do angazhohem për stimulim të investimeve

Kandidati për deputet i BDI-së në zonën zgjedhore numër VI-të Dr. Florin Besimi sot në kuadër të aktiviteteve të tij ka realizuar vizitë në bizneset

Lajme

Avziu përgënjeshtron Hoxhën: Kemi promovuar platformën për denoncim të presionit në vendin e punës

Pas akuzave nga ana e sekretarit gjeneral të Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha në lidhje me ‘presionin’ që ju bëhet administratorëve në vendin e punës gjatë

Lajme

Besimi takon shoqatën e pensionistëve të Tetovës, premton kushte më të mira

Kandidati për deputet në zonën e VI-të zgjedhore nga rradhët e BDI-së Florin Besimi sot ka vizituar shoqatën e pensionistëve të Tetovës duke dëgjuar nga