Kontakt

North Macedonia

24/7
Lajme

Talat Xhaferi nga Dollneni: Motivohem që do ju përfaqësoj juve, ideja për kryeministër shqiptarë e realizueshme

Bartësi i listës zgjedhore të BDI-së në njësinë e V-të Talat Xhaferi sot ka takuar banorët e fshatrave Cërnilishtë, Zhitoshë, Desovë, dhe Pllasnicë të komunës

Lajme

Dr. Florin Besimi: BDI përkrah turizmin dhe shërbimet hoteliere

Ekonomia, posaçërisht ajo e vogël, në konceptet e BDI-së, zë vend me rëndësi për përkrahje, subvencionim dhe motivim, për të ruajtur vendet e punës dhe

Lajme

Xhaferi vizitë banorëve në Llozhan të Dollnenit, merr mbështetje të fuqishme nga komuniteti boshnjak

Bartësi i listët në njësinë zgjedhore numër 5 nga rradhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Talat Xhaferi ka vazhduar takimet me qytetarët e kësaj zone,

Lajme

Artistët e kombit në mbështetje të kryeministrit të parë shqiptarë në Maqedoninë e Veriut

Mjafton të kujtojmë hitet e mëdha “Jem Ilira, jem Teuta”, “Pse jem toskë e pse jem gegë” për të indentifikuar një emër të artistit të

Lajme

Intervista/Zaev: Investuam 2 miliard euro në infrastrukturë, ky është patriotizëm ekonomik

Intervista e liderit të LSDM-së për Centar.mk Fushata është në zhvillim e sipër, qytetarët po ndjekin aktivitetet e partive politike, çfarë do veçonit nga dhjetë

Lajme

Grubi: Amerika është pika jonë e referencës dhe e orientimit

Sekretari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Artan Grubi, ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës me rastin e 244 vjetorin e miratimit të deklaratës së

Lajme

Ali Ahmeti uron Amerikën: Përjetë mirënjohës

Lider i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka uruar popullin amerikan në ditën e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës duke theksuar mirënjohje

Lajme

Asnjë bartës liste nga Tetova në ASH-AAA, Llalla: Ziadin Sela lokalist i betuar, eliminoi Tetovën heroike

“Tetova më ka mbrojtur”kështu deklaroi lideri i ASH së Zijadin Sela ,por në fakt ai ka shkelur mbi tetovarët sepse janë tre bartës liste nga

Lajme

Promovohen kandidatet për deputete të zonave V dhe VI-të, fjalë rasti edhe Teuta Arifi

Dje në Tetovë në prani të liderit të BDI-së Ali Ahmeti, nënkryetares znj. Teuta Arifi, zëvendës ministres së financave Shiret Elezi, Forumi i gruas ka

Lajme

Talat Xhaferi nga Struga: Ndihem i privilegjuar që kësaj radhe jam bartës i zonës së 5 zgjedhore

Bartësi i listës së BDI-së në njësinë zgjedhore numër V dhe njëherit kandidat për deputet Talat Xhaferi sot para qytetarëve të Strugës ka folur mbi