Kontakt

North Macedonia

24/7
Lajme

Koxhaxhiku takon gratë në Çair: Do jem zë i fuqishëm i juaji në Parlament

Kandidatja për deputete nga rradhët e BDI-së për zonën zgjedhore numër III, Merita Koxhaxhiku gjatë këtyre ditëve ka pasur aktivitete të shumta duke takuar kështu

Lajme

Nuredini nga Kamnjani: Nuk ka krenari më të madhe kur mbështetja vjen nga bashkëfshatarët

Kandidati për deputet nga rradhët e BDI-së në zonën e VI-të zgjedhore njëherit ministër në detyrë për ambient jetësorë dhe planifikim hapësinor Naser Nuredini mbrëmë

Lajme

Dr. Florin Besimi në Gjermë: Kryeministrin shqiptar, e votojnë shqiptarët!

Në bastionin e BDI-së në lartësinë e bjeshkëve krenare, në Gjermë, sot, kandidati i BDI-së për Parlamentin e RMV, Dr. Florin Besimi, ka takuar qytetarët

Lajme

Talat Xhaferi nga Dibra: Këtu u themelua ideali i Ali Ahmetit me emrin “BDI”, dhe nga këtu do vendosim edhe “Kryeministrin” e parë Shqiptar

Në takimin qendror në qytetin e Dibrës, kryeparlamentari në detyrë dhe bartës i listës në zonën e V-të zgjedhore nga rradhët e BDI-së Talat Xhaferi

Lajme

Senzacionale/Anketa amerikane thotë: BDI fitues absolut i zgjedhjeve të 15 Korrikut

Një nga agjencionet më të famshme në Shtetet e Bashkuara, DBC Danube konsulton biznesin (Mc Laughlin), që është ndër të tjera, pjesë e ekipit kërkimor

Lajme

Nik Gjeloshaj: Kryeministri shqiptar, një ide e shenjtë

Për BDI-në dhe kryeministrin shqiptarë po vijnë mesazhe gjithandej duke përkrahur një ide kaq madhore. Së fundmi vjen një mesazh nga Nik Gjeloshaj i cili

Lajme

Shqiptar voto për kryeministrin e parë shqiptarë në Maqedoninë e Veriut e jo për kryeministër Zaevin e Mickoskin

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 15 Korrik 2020. Zgjedhjet do të jenë ngjarje me rëndësi për Republikën e Maqedonisë së Veriut,

Lajme

Reagime të mëdha për jo seriozitetin e opozitës në përpilimin e programit: Gabime të mëdha drejtshkrimore

E para është gjuha,mjeti identifikues i një populli,por kur ajo nëpërkëmbet është tallja më e madhe që mund t’i bëhet. Në vijë të kësaj kemi

Lajme

Talat Xhaferi nga Kërçova: Populli qëndron prapa neve në sfidat e rradhës

Në një nga tubimet qendrore të BDI-së në qytetin e Kërçovës para të pranishmëve ka folur bartësi i listës në zonën e V-të zgjedhore, Talat

Lajme

Ahmeti nga Kërçova: Maqedonia ka dy nobelistë shqiptarë, nuk kanë pse frikësohen edhe prej një kryeministri shqiptarë (Video)

Karvani i Bashkimit Demokratik për Integrim sot ka qëndruar në Komunën e Kërçovës ku në vazhdën e takimeve me aktivist, simpatizantë dhe qytetar me fjalimet