Kontakt

North Macedonia

24/7
Lajme

Doc.Dr. Florin Besimi: Faleminderit që na dhatë fuqinë për t’i shtyrë kufijtë e suksesit

Deputeti i sapo zgjedhur i BDI-së,doc. dr. Florin Besimi, ka falënderuar qytetarë për çdo hap që kanë bërë deri te kutia e votimit, duke theksuar

Lajme

Ali Ahmeti: Votoni numrin 9, realizoni ëndrrën sepse JU VLENI!

Të dashur miq, motra e vëllezër, Rrugëtimi jonë për kauzën tonë shumë të rëndësishme, kauzën tonë shqiptare, po ec në mënyrën më të mirë të

Lajme

Xhepçishti, si gjithmonë, krah kauzës shqiptare, për Kryeministrin shqiptar, ka cekur dr. Florin Besimi

Kandidati i BDI-së, për Parlamentin e RMV nga zona e 6-të zgjedhore, dr. Florin Besimi, fushatën elektorale, e përmbylli nga Xhepçishti, bastioni i fitoreve të

Lajme

Bomerang/Publikuan audio kundër Zaevit por haruan të shkurtojnë pjesën ku thotë ‘mërsh’ në fund të xhirimit!

Mediat e opozitës raportuan një bisedë të përgjuar këtë pasdite në të cilën u dëgjua zëri i liderit të LSDM-së, Zoran Zaev. Biseda e shkurtër

Lajme

Florin Besimi: Ne bëjmë çfarë themi, dhe themi çfarë bëjmë

Kandidati i BDI-së, në Zonën e 6-të zgjedhore,doc. dr. Florin Besimi, ka cekur se “Ne nuk qeverisim me shembullin e forcës, por me forcën e

Lajme

Mickoski gënjeu anëtarësinë, i largoi deputetët dhe më pas fshehtë ka bashkëpunuar me ato!

Regjistrimet e reja që u shfaqën në internet në mëngjes dhe mbi të cilat mund të dëgjohet zëri i liderit të VMRO DPMNE, Hristijan Mickoski,

Lajme

Bajrami për ‘Syri Tv’: Angazhimi ynë do jetë një shtet neutral për të gjithë

Përfaqësuesi i ASH-së, Naim Bajrami duke folur për ‘Syri Tv’ mbi gjendjen aktuale politike në vend në prag të mbajtjes së zgjedhjeve të parakohëshme parlamentare

Lajme

Publikohen audio të reja/Mickoski bind deputetët e larguar të mos votojnë Ligjin e prokurorisë publike (Audio)

Edhe pse është dita e fundit para heshtjes zgjedhore, në YouTube u shfaqën regjistrime të reja, në të cilat kësaj radhe, dëgjohet përsëri drejtuesi i

Lajme

Ali Ahmeti nga Kuvendi: Këtu do ta zgjedhim kryeministrin shqiptar, votoni 9

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti së bashku me kandidatët për deputet në të gjitha zonat sot para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Lajme

Florin Besimi: Profesionin e kam të shpëtoj jetë që jetës t’i japë dritë

Doc.Dr. Florin Besimi, në zgjedhje kandidon për deputet i Parlamentit nga BDI-në, në Zonën e 6-të zgjedhore, kuadër i jashtëzakonshëm që çdo partie do t’i