Kontakt

North Macedonia

24/7

Articles By This Author

Lajme

Florin Besimi: Profesionin e kam të shpëtoj jetë që jetës t’i japë dritë

Doc.Dr. Florin Besimi, në zgjedhje kandidon për deputet i Parlamentit nga BDI-në, në Zonën e 6-të zgjedhore, kuadër i jashtëzakonshëm që çdo partie do t’i

Lajme

Xhaferi nga Ohri: Zaevi t’u kërkon falje shqiptarëve, përndryshe le të harron bashkëpunimin me BDI-në

Bartësi i listës në njësinë e V-të zgjedhore Talat Xhaferi në takimin përmbyllës në qytetin e Ohrit, ka folur mbi konceptin dhe idenë e BDI-së

Lajme

Faton Ahmeti: Brenda këtyre 18 viteve të funksionimit BDI arriti të ndërrojë sistemin politik

Anëtari i degës së BDI – Tetovë Faton Ahmeti njëherit edhe anëtarë i Shtabit qendror për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, në fjalimin e tij në

Lajme

Florin Besimi: Me Ali Ahmetin përpara- na priftë e mbara !

Në një atmosferë të jashtëzakonshme, dr. Florin Besimi, në tubimin elektoral të BDI-së në tetove, ku ishte i pranishëm lideri i kësaj partie si dhe

Lajme

Spasovski: Më 15 Korrik, dil voto dhe shpëto vendin nga rikthimi i ish regjimit

Zgjedhjet në 15 korrik janë të rëndësishme si referendum, sepse ne votojmë për Sigurinë dhe ne zgjedhim të vazhdojmë në rrugën e duhur. Mundësia e

Lajme

Xhaferi viziton Ostrecin e Manastirit: Do jem mbështetës i juaji dhe përfaqësues dinjitoz

Bartësi i listës në zonën e V-të zgjedhore nga BDI, Talat Xhaferi sot aktivitetin e tij e ka zhvilluar në disa fshatra të qytetit të

Lajme

Fisnike Bekteshi nga sheshi i Tetovës: Sfidat kanë qenë të pafundme por qëndresa ka qenë arma dhe fitorja jonë

Kandidatja për deputete nga rradhët e BDI-së Fisnike Bekteshi Shaqiri, sonte në sheshin e Tetovës ka ndezur atmosferën me fjalimin e saj madhështorë duke emocionuar

Lajme

Nga tubimi në Tetovë, Besimi: Falë kontributit të BDI-së dhe Ali Ahmetit, shqiptarët janë qytetarë të nderuar të këtij vendi

Bashkimi Demokratik për Integrim, me një prani të madhe të qytetarëve, simpatizantëve dhe veprimtarëve të BDI-së, ku ishte i pranishëm edhe lideri i BDI-së, Ali

Lajme

Dr. Florin Besimi, nga Sheshi “Iliria”: Tetova i thotë fuqishëm po Kryeministrit shqiptar!!

Në një atmosferë madhështore, në Sheshin “Iliria”, në Tetovë, Bashkimi Demokratik për Integrim, me një prani të jashtëzakonshme të qytetarëve, simpatizantëve dhe veprimtarëve të BDI-së,

Lajme

Anketa/Koalicioni ‘Mundemi’ fitues i zgjedhjeve, lë mbrapa VMRO-në

Qendra për Kërkime Politike dhe Komunikim zhvilloi një sondazh përpara zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 15 korrikut. Ky është një studim i realizuar në 1381