Kontakt

North Macedonia

24/7

Articles By This Author

ShowBizz

Rabiti nuk ndalet, vjen me mega projektin e ri

Reperi fantastik Rabit Hysenaj i cili jeton dhe vepron në Zvicër është ndër reperët më të mirë shqiptarë dhe i vetmi i cili ka arritur

ShowBizz

Gjeke nuk ndalet, publikon ‘Latina’

Artisti me i ri në skenën shqiptare është këngëtari Gjeke i cili sapo ka nxjerrë projektin më të ri “Latina” projekt ky i cili është

ShowBizz

David Dreshaj i gatshëm të pushtojë botën e muzikës

Kënga është punuar nga disa hitbërës të muzikës, ku ka bashkëpunuar me Darko Dimitrov për muziken, kurse për tekst në versionin shqip me Lindon Berisha,

ShowBizz

7 vite pa e pa Kosovën…reperi shqiptarë thotë “Haram”

Gubi Gang është reperi shqiptarë që po merr vëmendjen e madhe nga publiku shqiptarë. Reperi që jeton në shtetin e Austrisë është kthyer në muzikë

ShowBizz

Hiti i ri i Kley i titulluar ‘Rakata’ pëlqehet nga publiku

Një këngë dhe klip me përmasa jashtëzakonisht ndërkombëtare është finalizuar nga këngëtari Kley, një projekt që tashmë ju bën konkurencë edhe hiteve botërore është shkruar

ShowBizz

Çfarë thonë yjet për mega brendin

Duke hulumtuar për histori shqiptarësh të sukseshëm në SHBA, gjejmë brendin “Namani” dhe kompaninë “Namani Beauty”, gjegjësisht makeup artisten e famshme në Amrikë, Shqipe Namani,

Lifestyle

Përzgjedh kurbanin për këtë Kurban Bajram tek ‘Bio ferma Sharri’

Bio ferma Sharri, me traditë shumë vjeçare edhe këtë vit si vitet tjera organizon therrjen dhe pregaditjen e kurbaneve me rastin e Kurban Bajramit. Një

Lajme

Doc.Dr. Florin Besimi: Faleminderit që na dhatë fuqinë për t’i shtyrë kufijtë e suksesit

Deputeti i sapo zgjedhur i BDI-së,doc. dr. Florin Besimi, ka falënderuar qytetarë për çdo hap që kanë bërë deri te kutia e votimit, duke theksuar

ShowBizz

Elegancë, stil e shumë klas në projektin e fundit të Argjend Hetës

Argjendi që në momentin e publikimit të tij ka marrë komente të shumta mjaft pozitive mbi paraqitjen dhe këngën e tij, ai në klip shfaqet

Lajme

Ali Ahmeti: Votoni numrin 9, realizoni ëndrrën sepse JU VLENI!

Të dashur miq, motra e vëllezër, Rrugëtimi jonë për kauzën tonë shumë të rëndësishme, kauzën tonë shqiptare, po ec në mënyrën më të mirë të